Translate

24 września 2010

... pierwsze Candy...

... kiedyś trzeba zacząć, więc wypadło na dzisiejszy dzień i zapisałam się na moje pierwsze Candy.
Zabawę ogłosiła Bernadka na swoim blogu. Piękną chustę można wylosować. 


 Śliczna. Zgłoszenia do 4 października, losowanie dnia następnego.

Jesień jabłka niesie na szarlotki

Jesień, sezon na jabłka, najlepiej kwaśne i twarde :)  Więc szaleje z jabłecznikami i szarlotkami.
Szarlotka sypana - hmm, nie bardzo sobie ją wyobrażałam, ale no nie powiem dobra jest kurczę! Choć dla mało cierpliwych i nie delikatnych nie polecam przekładania jej na paterę, lepiej niech pozostanie na blaszce. I następnym razem wprowadzę zmianę, nie 3 warstwy sypanego ciasta tylko góra i dół i piekarnik ustawię chyba na górę i dół, a nie na termoobieg, bo spieczona góra jest bajecznie chrupka i nawet jakby karmelowa. Dla ciekawskich i niekoniecznie wielbicieli kaszy manny w ciastach - jak dla mnie niewyczuwalna. I dużo cynamonu na jabłka :) A moja lekko zdechła jabłonka sypie jabłkami i sypie! Już kompoty zrobione, a szarlotki ustawiają się w kolejkach :)

Oczywiście przepis z blogu Moje wypieki.


Śliwki w czekoladzie - małe grzeszki

"Małe grzeszki" - śliwki nasączone rumem w czekoladzie, co tu dużo pisać, moja słodka tajemnica, na wieczorne posiedzenia z szydełkiem.


P.S. Przepis od Doroty: Śliwka w czekoladzie, ja jedynie nie użyłam marcepanu, którego osobiście nie preferuje.

Pączki na jesienne popołudnie.

"Jego wysokość Pączek" - tak przedstawiła go Dorota, autorka bloga Moje Wypieki, z którego zaczerpnęłam przepis. Polecam nie tylko na karnawał. Szybko się robi, ciasto nieproblematyczne, a smak... I świeżość jeszcze dnia następnego, jeśli dotrwają, no ale zawsze można zrobić podwójną porcję :)
Dziś przymusowe wagary, a po oględzinach co mam w spiżarni padło na coś drożdżowego i z marmoladą: PĄCZKI.

... produkcja:

... pączek we własnej osobie:

... mniam:
P.S. Bezpośredni link do przepisu: pączki przpis III

Hu, hu, ha, nasz zima zła...

... po doświadceniach z zeszłej zimy, lepiej się przygotować wcześniej. Choć rdzenni Duńczycy twierdzili, że zimy to u nich nie ma, my się już przygotowaliśmy, łańcuchy na koła już w naszym samochodzie czekają, a czapki zimowe już porobione :)

Ale najpierw zeszłoroczne:


I tegoroczne:

Opis:
  •  wzory - Alex's design, główka Hello Kitty z albumu Azu
  • włóczka  i szydełko: 1. 45% bawełna, 45% akryl, 10% polyamid - szydełko nr 2,5; 2. melanżowa włóczka z odzysku - szydełko 2,5; 3. i 4. uszatki z włóczki z Netto(bez podanego składu) - szydełko 10, 5. ? - szydełko 4,5.