Translate

27 kwietnia 2011

Wiosna pędzi jak szalona! Kilka zdjęć z ogrodu.

Wiosna na całego, co wyglądam do ogrodu to mnie zaskakują kolejne kwitnące rośliny. Od dłuższego czasu podglądam wielką magnolię, kiedy zacznie kwitnąć. Większość magnolii w okolicy już gubi płatki i zaczyna się zielenić, ale ta jest bardzo stara i kwitnie z opóźnieniem. Historia tej magnolii jest dość smutna. Ona była podwójna, ale dawno temu przyszła burza i bliźniaczy pień się złamał. Magnolia rośnie u sąsiada, ale pięknie zawisła nad moim ogrodem. A zresztą zobaczcie sami. 


Pięknie kwitnie czereśnia - widać ją ponad magnolią po prawej stronie, moje mirabelki już przekwitają, jabłonka kwitnie, a grusza wygląda tak:
Mam tez taki ładny kwiatek - wyrasta z takich dużych liści - nie mam pojęcia jak się nazywają.


I na koniec perełka mojego ogrodu. Pierwszy z czterecvh rododendronów zaczyna kwitnąć!Czekam niecierpliwie na pokazanie rododendronów w całej okazałości. Ich ogromu. 
Jutro post o szydełkowych jajach :) A co do czapki szydełkowej - już jest, czeka od dwóch tygodni na sesję zdjęciową, a kiedy po świętach miałam na to czas... córka nie chce do zdjęć pozować, bo ma ospę. Na całe szczęście dzielnie to nosi i dość łagodnie (no cóż ja ospę przeszłam 3 krostami:) - jak zostały blizny, to się pokapowałam, że to była ospa). Pozdrawiam!