Translate

13 czerwca 2012

Dzbanuszek i moje ogrodowe bajorko.

Znowu decu - ale co zrobie, że mi szybciej idzie klejenie i malowanie? 

Dzbanuszek stał sobie w piwnicy i podczas sprzatania sobie o nim przypomniałam. Początkowo miał on być pomalowany, na jakiś kolor, jakies ozdóbki miałam domalować - np. ucho w innym kolorze. Nawet wypisałam sobie z katalogu jaka farbę muszę kupić. Ale przyszedł dzień, gdy kolano pozwoliło mi tylko na siedzenie, więc zaczęłam malować. I gdy zrobiłam zaplanowane doniczki, stwierdziłam że zajmę się też i dzbankiem. Nagle przyszła wizja na wykorzystanie brzegów serwetki - taka śliczna kratka.
I zrobiłam dzbanuszek bez malowania.


Dzbanuszek stoi sobie na kamieniach, używam go do podlewania kwiatkow w doniczkach wokół bajorka. Reszta to duże donice, podlewamy je dużą konewką, ale te są malutkie, zresztą zaraz je zobaczycie.
Kiedyś już pokazywałam oczko jakie zrobiłam, ale było jeszcze bez wody. Zrobiliśmy małą przebudowę (to już razem z mężęm, bo całość ja robiłam sama) i oczko gotowe.
No dobra, doniczek nie widać. Pomiędzy kamieniami posadziłam w doniczkach pardzo ładnie płożące się roślinki, które lata temu znalazłam przy strumyku leśnym - jeszcze w Polsce, a sadzonki przywiozłam do Danii. Jeszcze muszę dołozyc troche kamieni na tył oczka i wysypać drobne kamyczki z boku, bo tam mam róże, a pielenie wokół nich to istna masakra - bo musze wejść pomiędzy nie, bo na kamieniach od oczka nie będę stała, bo za wysoko. 
No a teraz tylko pięknych i bezdeszczowych dni trochę poproszę, bo chwasty to mi straszne porosły! 
Ja uciekam do robót domowych :)
Pozdrawiam!