Translate

07 listopada 2010

Nuta piernikowa w innej formie.

Muffinki piernikowe z czekoladą (przepis znajduje się w linku pod nazwą wypieku). Nie ma co dużo pisać. Trzeba spróbować. W wirze przed świątecznych przygotowań  - przygotowanie takich muffinek dla dzieci potrwa chwilę, a da wiele przyjemności.
Wewnątrz jeszcze ciepłych muffinek - pysznie rozpływają się kawałki czekolady. U mnie znikły w przysłowiowe 5 min, każdy łapał po jednej, potem znów po jednej i tak zostało kilka... które znalazły się na zdjęciu... Nawet polewy nie zdążyłam zrobić. Ale to nie ważne, ważne że smakowały.A czemu by ich nie przygotować na Wigilię, zamiast tradycyjnego piernika? Albo na spotkanie wigilijne w pracy lub dla dzieci w szkole? Jak dla mnie idealne.

Czas na świąteczne wypieki, czyli sernik i piernik.

Na wstępie muszę się powtórzyć - kolejny raz: przepisy pochodzą od Doroty "Mistrzyni" - jak dla mnie :), z blogu "Moje Wypieki". Ja lubię takie strony i blogi, gdzie nie ważne co chcę, zawsze coś znajdę. Nawet jeśli na forum rodzinnym mamy sprzeczne życzenia, na Moich Wypiekach znajdę "złoty środek".  I właśnie dzisiejszy wpis będzie o złotych środkach.
A było to tak: padło hasło trzeba jakieś ciasto na weekend przygotować. Oczywiście Mój Mąż zawsze ma jeden typ: sernik. On jest serniko-żercą - byle duży był i nazywał się sernik. Ja natomiast miałam ochotę na coś letniego. A dzieci... byle słodkie i żeby mogli "pomóc w kuchni". 
Sernik i coś letniego - owoce... cytrusy... Sernik z cytryną. To wyszukałam sernik z lemon curd (przepis w linku pod nazwą wypieku). Pyszny, orzeźwiający. Dla tych u których na świątecznym stole nie może zabraknąć sernika - patrz u mnie :), ale nie koniecznie w wersji klasycznej. 


Drugi sernik powstał z potrzeby wczucia się w atmosferę świąt. Ale oczywiście Mój Mąż powiedział: "No a nie możesz zrobić sernika?". Hmm. Ja myślałam o czymś piernikowym, z aromatycznymi przyprawami, a nie o serniku, po raz chyba piąty z rzędu!!!
Piernik i sernik... Na "Moje Wypieki" znajdzie się wszystko. Piernikowy sernik (przepis w linku pod nazwą wypieku). I wszystko jasne.
Niestety zdjęcie kiepskie, bo nie zdążyłam zrobić lepszego :), taki dobry był...
Jeśli w waszym domu sernik ma większe wzięcie podczas świat, a brakuje Wam zapachu piernika, to ten sernik piernikowy jest idealny.

Smacznego!

P.S. Ja się zakleiłam "kiślem" - efekty właśnie schną, więc wkrótce pokażę efekty, sprułam czapkę - bo przy kitce odstawała, obkupiłam się we włóczkę - a zabrać się za nią - nie po drodze mi, skarpety do kalendarza adwentowego - sztuk 6 :)
A i jeszcze maluję :)
Już sobie zrobiłam listę, żeby się nie pogubić. Mam nadzieję, że lada dzień pokażę co natworzyłam.
                                                                                  
Ivory: dokładnie tak - mój mąż jest Polakiem :). Też myślałam o kiszeniu kapusty w domu, ale zawsze coś... Ja już teraz kończę dzień o 1 w nocy a zaczynam o 5.30... Choć chyba się skuszę, bo mi do sklepu z kapustą nie po drodze teraz :) Nawet chyba przytulę się do Twojego przepisu :) A jakim liściem przykrywasz? Kapusty? Bo nie słyszałam o tym i gdzie kupujesz sól nie jodowaną, bo nie zwracałam na taką uwagi do tej pory :) A czy robisz śledzie w solance? Bo przecież "tu" tylko nie solone - choć raz w Lidlu kupiłam pycha śledzie normalne solone, ale ostatni słoik i więcej nie ma...
A Duńczycy lubią słodkie... marcepan, polany czekoladą, lukrem i jeszcze jabłka i cynamon - a co do dwóch ostatnich pozycji to ja również uwielbiam :)
beso_78: Ponieważ dziennie spędzam 2 godziny w autobusie, to akurat półtorej, czasem 2 skarpetki machnę, inaczej to nie wiem kiedy bym je robiła :)