Translate

07 listopada 2013

Jesienny komplecik - czapka i mitenki.

Za rogiem połowa listopada, a ja dopiero czapkę jesienną dziecku zrobiłam :) Dobre, nie? Ciepło było, dziecko w opasce chodziło, a jak w poniedziałek stwierdziłam, że chybajuż za zimno, to biegiem za czapkę się zabrałam. Normalnie to czapki szybko się robi, to takie jednowieczorówki :) Zwłaszcza, gdy ma się gruba włóczkę i duże szydełko :) Hmmm... chyba, że... pierwszego dnia dziergania czapki, próbowałam dobrać szydełko, słupki, czy półsłupki... Ostatecznie miałam zrobione dwa kawałki czapek. Prucia było co nie miara... Niby taka prosta czapka, a co chwila musiałam coś poprawiać, bo a to za duża wychodziła, a to za długa... Jak już mi się udało zrobić tą czapkę, to zrobiłam też mitenki, do kompletu.

 Na tym zdjęciu widać lepiej kolory, zdjęcia robiłam rano, przy strasznym świetle, w łaściwe kolory to amarantowy i bakłażanowy :) A włóczka to akryl i wełna, jakaś tam specjalna do czapek.
Czapka miała być taka długa, żeby wisiała... wyszło jak wyszło, żebym to ja z niej była zadowolona... Julii się podoba, taka chciała, a ja niestety wiem, że mogło być lepiej...
Dziekuję za słowa otuchy i wsparcia z Waszej strony - deseczka juz prawie na finiszu - jeszcze tylko lakierowanie i będzie dobrze :) Dziekuję też za bardzo miłe komentarze :) Uskrzydlacie mnie!!!
Pozdrawiam i życze miłego dnia :)

7 komentarzy:

 1. Śliczny komplecik i ważne, że gruby. Zima Julci nie straszna.Swoją drogą to wyrosła Ci Julka na piękną dziewczynę. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowny komplet! Śliczne kolory, czapka idealnie leży na głowie, mitenki idealne... a najważniejsze, że Twoja córcia zadowolona :-)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super komplecik nie ma co się do niego przyczepiać bo fajny jest. Opinia właścicielki najważniejsza.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czapka jest doskonała! Lekko opada,ale bez przesady :) W komplecie z mitenkami SUPER!

  OdpowiedzUsuń
 5. Modelka , Julia widać zadowolona i to najważniejsze. Ile pracy nie ma znaczenia, efekt najważniejszy a czapeczka bardzo ładna:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Śliczny komplet na ślicznej modelce :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszelkie komentarze pozostawiane na moim blogu :)